Itali/ Rajonet e para të bardha nga e hëna

285
0
Daily life during the third wave of the COVID-19 coronavirus pandemic, in downtown Rome, Italy, 23 May 2021. Italy is significantly easing its COVID-19-linked restrictions. ANSA/ MASSIMO PERCOSSI

Incidenca e rasteve të Covid në Itali vazhdon të bjerë dhe nga e hëna, për herë të parë që kur sistemi i ngjyrave hyri në fuqi në nëntor, do të ketë tre rajone në zonën e bardhë: për më shumë se 3 milion banorë të Friuli Venezia Giulia,

Të gjitha kufizimet do të bien në Molise dhe Sardenjë, përveç distancimit dhe përdorimit të maskës si dhe zbatimin e protokolleve të sigurisë të parashikuara për sektorë të ndryshëm.

Një situatë ku në mes të qershorit mund të jetë ajo në të cilën do të gjenden më shumë se gjysma e vendit. /shqiptari.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.