Ish-dhëndri i Jozefina Topallit bën deklaratë të fortë: Që kur u fut….

1910
0

Luiz Ejlli, i cili është ish-dhëndrri i demokrates Jozefina Topallit ka bërë një deklaratë të fortë gjatë emisionit “Thumb On” në Tv Ora

Ai tha se festivali i RTSH-së është i korruptuar, pasi sipas tij ka hile dhe pazare qëkur u fut në Eurovizion.

“Përsa i përket debatit që ka bërë Vera me Dianën, nuk kam dijeni, nuk e kam lexuar. Si gjithmonë, në festivalet shqiptare janë lakuar emrat, jo fiton x, jo fiton y.

Personalisht mendoj se ai festival ka qenë dhe do të jetë më i rëndësishmi në Shqipëri. Por që kur u fut Eurovizion, u bë pak i korruptuar, filluan hilet dhe pazaret”, tha Luiz Ejlli.

Kujtojmë se Luiz Ejlli ka qenë pjesëmarrës më parë në festivalin e RTSH-së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.