I vuri ultimatum të lironte zyrën, Lulzim Basha merr vendimin e papritur

32
0

Pas ultimatumit që i dha Ish-kryeministri Sali Berisha që të lironte zyrën deri në 5 janar, bëhet me dije se në orën 14.15, kryedemokrati Lulzim Basha, së bashku me nënkryetarët Jorida Tabaku dhe Enkelejd Alibeaj do të dalin në konferencë për median.

Nuk dihet se për çfarë do të flasin para kamerave. Dy çështjet më “të nxehta” janë ato të skandalit të pagave të qytetarëve, por mund të diskutojnë edhe lidhur me ultimatumin e vendosur nga Komiteti i Rithemelimit, që i kërkoi më datë 5 janar të lironte zyrën pasi ishte i shkarkuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.