Hidhni këto 4 përbërës në kafenë tuaj. Vetëm pas 2 gllënjkave barku juaj do të zhduket dhe metabolizmi do të përshpejtohet menjëherë

813
0

Pjesa më e madhe e pinë kafen çdo mëngjes pasi na ndihmon të zgjohemi, por a e dini se ajo na ndihmon edhe për të humbur në peshë? Po, po e lexuat mirë! Studimet thonë se ju mund të humbni deri në 7 kile në muaj, thjesht duke shtuar dy përbërës në kafenë tuaj.

Tingëllon shumë e lehtë, apo jo? Dhe e tillë është.

Receta që do ju prezantojmë më poshtë është shumë efikase në drejtim të humbjes së peshës. Madje është edhe e shijshme, pasi përbërësit që i shtohen, zbusin shijen e hidhur të kafes.
Përbërësit:
¾ filxhan çaji me vaj kokosi
1 lugë çaji me kanellë
½ lugë mjaltë (opsionale)
1 lugë çaji kakao (opsionale)

Përgatitja:
Në një tas të vogël, shtoni të gjithë përbërësit dhe trazojini mirë derisa të krijohet një masë homogjene. Hidheni në një shishe qelqi të vogël dhe pastaj ftoheni. Çdo ditë shtoni 1-2 lugë të kësaj përzierjeje në kafenë tuaj të mëngjesit, teksa kjo e fundit është akoma e nxehtë.
Trazojeni për disa sekonda derisa të shkrihet vaji i kokosit. Në fund mund ta pini si zakonisht./JetoShendetshem.al