Shmangni kirurgjinë, receta për heqjen e kisteve yndyrore (lipomave) brenda 8 ditësh!

1671
0

Një nga problemet më të zakonshme që mund të shfaqen në shumë pjesë të trupit,kryesisht tek gratë janë cistet.

Metodat e përdorura në mjekësi zakonisht janë shumë të dhimbshme. Për fat të mirë, në këtë artikull, ne do të ju paraqesim një ilaç natyral për kistet,i cili do t’ju ndihmoje të shpëtoni prej tyre pa dhimbje!

 

Perberesit:

4 lugë xhel Aloe Vera
2 lugë mjaltë

Përgatitja:

Mikso te dy përbërësit në një tas.

Vendoseni përzierjen e përftuar në zonën me lipoma ose kiste. Sigurohuni që të aplikoni një shtresë shumë të trashë rreth 1 cm thellësi.

Vendosni një mbulesë plastike në të, që të jeni të sigurtë qe përzierja te mbetet në vend.

Lëreni atë të qëndrojë kështu për 36 orë. Përsëriteni procedurën edhe për 4 herë të tjera.

E gjithë procedura do t’ju marrë rreth 7 ditë.

Ju do të ndjeni dhe do te shihni ndryshimin pas një javë. Indet do të fillojnë të shpërndahen dhe zhduken shumë shpejt!/©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/