Hakmarrje ndaj BE, Pronari i lokalit ndalon hyrjen e qytetarëve të BE-së në shenjë ‘hakmarrje’

1125
0

Jo vetëm evropianët dinë të ndëshkojnë!

Në një lokal në Prishtinë, është vendosur një tabelë e cila ndalon hyrjen e personave nga Bashkimi Europian. Kjo u bë në kuadër të dështimin e radhës të Bashkimit Evropian për të mos liberalizuar vizat për qytetarët e Kosovës.

Në samitin e BE-së nuk u përmend liberalizimi i vizave për Kosovën dhe kjo ka sjellë zhgënjim tek qytetarët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.