Futbolli në zi/ Ndërron jetë ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare

4733
0

Bejkush Birçe, ish-trajneri i Kombëtares Shqiptare ka ndërruar jetë ditën e sotme.

Mësohet se Birçe është ndarë nga jeta për shkak të problemeve shëndetësore.

Lajmin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e Federatës Shqiptare të Futbollit, e cila nëpërmjet një postimi i shpreh familjes së ish-trajnerit ngushëllime për humbjen..

Njoftimi i plotë:

Futbolli shqiptar humb një legjendë, ndahet nga jeta Bejkush Birçe

Familja e madhe e futbollit shqiptar ka marrë lajmin e trishtueshëm të ndarjes nga jeta të Bejkush Birçes.

Birçe, një emër i madh i futbollit shqiptar, dha kontribut si lojtar dhe trajner i Kombëtares, ndërkohë që ishte edhe zëvendëspresident i FSHF.

FSHF i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes, së afërmve dhe miqve të Birçes për këtë humbje të madhe!

U prehsh në paqe Bejkush Birçe!