Fundjavë e “përvëluese”, moti freskohet pas kesaj date..

2
0

Me shume mundesi as brigjet detare nuk do të mund të freskojnë pushuesit gjatë kësaj fundjave.

Vala e të nxehtit që ka mbërthyer vendin prej më shumë se 10 ditësh, sot dhe nesër arrin kulmin, me  termometrin që ngjitet mbi 40°C.

Edhe java tjetër vijon e nxehtë me vlera termike mbi 38°C dhe vetëm pas datës 7 korrik moti freskohet ndjeshëm në territor, freskim që sjell edhe reshje në vend.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.