Fundjave e ngrohtë, ja parashikimi i MOTIT per te shtunen dhe te dielen

178
0

Dita e diel një pranverë e vërtetë, temperaturat shkojnë në 23 gradë Celsius

Pas një jave me reshje dhe temperature të ulëta, fundjava sipas parashikimeve të Meteoalb, do të jetë me diell dhe pa reshje.

Temperaturat do të pësojnë rritje me disa gardë, duke bërë që e diela të arrijë edhe në vlerat 23 gradë Celsius. E shtuna dhe e diela do të shoqërohet edhe nga era e fortë.

Pas një fundjave të ngrohtë dhe diell, fillimi i javës tjetër pritet të nisi me vranësira.