“Fluturon” çmimi i fiqve, shokohet qytetari dhe nuk iu beson syve kur shikon sa shitet kilja

6
0

E teksa sezoni i fiqve ka ardhur, një kilogram në Lushnje po shitet me 7 mijë lekë të vjetra.

Sipas tregtarëve, çmimi marramendës i ka stepur konsumatorët që të blejnë fiqtë e sezonit.  

Ata pohojnë se ky çmim vjen për shkak se jemi pikërisht në ditët e para të pjekjes dhe hedhjes së tyre në treg.

Ndërsa, për qytetarët ky çmim është i lartë dhe i papërballueshëm nga xhepat e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.