Durres/ Shkoi te lahet ne det, te moshuares i bie te fiket

3
0

Nje e moshuar nga Kosova eshte ndier keq kete mengjes pak caste pasi shkoi te lahej ne det. Edhe pse ora nuk kishte shkuar ende 10, dielli ishte i forte. Burime per shqiptari.net tregojne se ajo ka ndjere dobesi si pasoje e renies se tenionit. Qytetaret i kane ardhur ne ndihme te moshuares duke e terhequr ne breg te detit.

Qytetaret te shumte u mblodhen rreth saj duke i krijuar edhe pasiguri ne nje fare menyre deri ne momentin kur kane ardhur dhe forcat e policise te cilet kane shperndare qytetaret kurioz qe po i “merrnin frymen” te moshuares ne pritje te ambulances.

Per fat te mire ndihma e shpejte nga ambulanca nuk ka vonuar duke bere qe ta transportojne me urgjence ne ambulancen e lagjes se plazhit. Shpresojme qe ajo te kthehet shendeoshe e mire prane familjaree te saj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.