Është drejtuar për në vendin tone, çfarë ka shkaktuar stuhia e acartë ‘Elpis’ në Greqi?

6
0

Stuhia ‘Elpis’ ka mbërritur në Greqi dhe i çshtë drejtuar Shqipërisë.

Aktualisht, në Greqi kjo stuhi ka shkaktuar ulje temperature, ngrica, reshje të dendura të dëbore, erë deri në 9 ballë në lindje.

Nga sot në të gjithë territorin grek pritet rënie graduale e temperaturave. Nga e hëna në të mërkurë temperaturat do të jenë shumë të ulëta dhe vlerat maksimale të tyre nuk do të kalojnë 2 deri në 3 gradë Celsius. Njëkohësisht ngrica do të jetë e fortë dhe veçanërisht në vendin qendror dhe verior në vend total.

‘Thecotgr‘ shkruan se “Elpis” pritet të godasë territorin më tepër në ditët në vijim.

Pothuaj paralelisht me Greqinë, preket edhe Shqipëria.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.