E rëndë/ 4 deputetë shqiptarë infektohen me Covid 19

675
0

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bere te ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 304 persona të dyshuar me Koronavirus, prej nga janë raportuar 114 raste të reja.

Burime të Gazetës Express kanë njoftuar se 4 nga deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me Koronavirus. Bëhet fjalë për Arben Gashin, Kujtim Shalën, Haxhi Avdylin dhe Visar Hotin.

Gjendja e tyre shëndetësore nuk është për e ditur por mësohet se Shala ka pesë ditë i infektuar, ndërsa Hoti dhe Avdyli kanë dalë pozitiv sot.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.