E mbani mend aktoren e njohur. Ja si duket sot pas 17 vitesh në Amerikë

519
0

Aktorja e njohur Pavlina Mani dhe bashkëshorti i saj Pirro Mani prej 17 vitesh jetojnë në Amerikë ku kanë bëjnë një jetë të re duke qëndruar larg projekteve dhe aktiviteteve kulturore në Shqipëri

Pavlina e nisi karrierën e saj qe kur ishte studente duke vazhduar gjatë viteve deri para se te nisej ne Amerikë

Disa prej filmave të shumtë ku ajo aktroi mund të përmendim Filmin e vitit 1966 “Oshtimë në bregdet”,

“Pallati 176” si dhe “Njerëz dhe Fate”. Mimoza llastica , lulëkuqet mbi murë, mbi 20 filma të tjerë

Ajo tashme jeton me familjenne Amerike qe prej 2002 por edhe pse vitet kalojnë, ajo vazhdon të mbetet akoma aktore e dashur per shqiptarët

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.