Shqiperia lekundet nga tërmeti, ndjehet dhe në te gjithe vendin

1007
0

Një lëkundje tërmeti është ndjerë mengjesinn e sotem në rrethin e Durrësit, por edhe në Tiranë dhe ne disa qytete te Shqiperise

Sipas Qendrës Evropiane të Sizmologjisë, epiqendra e lëkundjes ka qenë 10 kilometra nga Durrsi, me magnitudë 6,4 shkalla Richter.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.