Doli me bagëtitë dhe nuk u kthye më, gjendet i moshuari pas dy ditësh

469
0

Një 74 vjeçar me emrin Dhimitër Baze kishte humbur në malin e Melesinit ne Leskovik, pasi doli për të kullotur bagëtitë por të mos u kthyer më prane familjareve.

Por pas disa orë kërkimesh nga policia e shtetit dhe familjarët apo banorët e zonës është gjetur

Burime policore thonë se 74 vjeçari ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore dhe është drejt kthimit pranë familjes së tij.

Nga burimet e policisë u mësua se Dhimiter Baze kishte humbur rrugën dhe i ishte ofruar ndihmë nga persona të një fshati tjetër në afërsi.

74 vjeçari nuk ka mundur te telefonojë familjarët për shkak se aty nuk kishte rrjet të mjaftueshëm

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.