Deputeti e uron Vasilin për postin në administratë, ja si reagon gazetarja

300
0

Deputeti Lefter Maliqi, duke përfituar nga fakti se ishte ftuar në emisionin ‘Open’, ka uruar gazetaren Eni Vasili për detyrën e re si anëtare e Këshillit të Statistikave – Instat – në postin e përfaqësueses së medias.

“Ti po e drejton keq emisionin. Ta gëzosh detyrën që të ka dhënë Edi Rama”, ishte urimi i Maliqi që pati disa përplasje me gazetaren.

“Po na jep dhe mend tani. Hajt mirupafshim!”  replikoi gazetarja duke e mbyllur lidhjen direkte me deputetin.

Vasili e mori detyrën e re më datën 4 korrik, pas miratimit nga Këshilli i Ministrave me firmën e Edi Ramës dhe Erion Braçes.

Në parlament, ajo u  votua me 70 vota pro, 18 kundër dhe 16 abstenim ndërsa 6 deputetë munguan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.