admin

10964 POSTS 2 COMMENTS

Kuriozitete / Amerike, Femija lind në një vend të veçantë

0
Një çift në Minnesota të SHBA-së janë bërë prindër në një vend të veçantë. Teksa shkonin në spital, Hannah Lindeman pati probleme dhe u detyrua...

Ja 12 vendet më të mira për të jetuar

0
Kombet e Bashkuara kanë botuar së fundi Raportin Vjetor të Zhvillimit të Njeriut, aty ku njerëzit jetojnë më gjatë dhe më të shëndetshëm, pra...

BB: Shqipëria po përballet me një krizë të paprecedentë

0
Shtëpitë bosh/ Gratë shqiptare nuk bëjnë më fëmijë   Nuk është një buletin lufte. Instituti i Statistikave raportoi se në tremujorin e tretë të vitit, numri...

Shqiptarët më të Palumturit në Europë, ja studimi i OKB

0
Raporti për Lumturinë Botë, World Happiness Report, e cila rendit 155 shtete sipas niveleve të tyre të lumturisë, dhe botohet çdo vit nga Rrjeti...

E jashtëzakonshme/ “Anonymous Albania” vjedh emailin e Ramës dhe i lë...

0
"Anonymua Albania" ka sulmuar faqen e Kryeministrisë dhe e institucioneve shqiptare. "Anonymous Albania" ka njoftuar se të gjitha faqet zyrtare të qeverisë janë sulmuar dhe...

Nis ofensiva ndaj shqiptarëve në Angli pas thirrjes skandaloze të zv.ministres...

0
Ka qenë në kufijtë e skandalit deklarata e zv.ministres së Mbrotjes për mediat britanike se Britania e Madhe po sillej shumë butë me shqiptarët...

Ja çfarë ndodh makinës kur i hidhet Coca Cola në vend...

0
Megjithëse nuk e dimë se cila është përbërja e saktë kimike e Coca-Cola, jemi shumë të sigurt se kjo pije popullore bazohet kryesisht në...

“Vendos Zotin të parin!” Fjalimi inspirues i Denzel Washingtonit

0
Së pari, vendosni Zotin të parin në çdo gjë që bëni. Çdo gjë që shihni tek unë, çdo gjë që unë kam arritur, çdo...