admin

10964 POSTS 2 COMMENTS

Për çfarë duhen gjykatat kur kemi ambasadën amerikane?

0
Ambasada amerikane ka refuzuar të pajisë me viza disa gjyqtarë dhe prokurorë shqiptarë. Lajmi bëhet i ditur në profilin zyrtra në rrjetin social Facebook të...

Ja profesionet që do kërkohen dhe paguhen më shumë në 2018-n...

0
Këto janë ndër profesionet më të kërkuara sot për sot në tregun shqiptar të punës, por edhe më të mirëpaguarat. Viti 2018 ka nisur me...

Sa kohë duhet për të fituar milionin e parë në shtete...

0
1 milion dollarë, shumë as nuk i kanë parë dhe as nuk i kanë përfytyruar. Imagjinoni kartëmonedha me prerje prej 100 dollarësh të bëra...

Ja sa jane tarifat universitare neper bote. Amerika me e shtrenjta

0
Te studiosh ne Amerike kushton me shume se cdo vend tjeter Tarifat vjetore te Universiteteve ne Amerike, jane me të larta se cdo vend tjeter...

Ngrin ujëvara e Niagarës, pamje fantastike (Foto)

0
Është ftohtë?! Mos u qani fare, përkundrazi jini falenderues për këto temperatur! I gjithë ftohti është në SHBA. Moti i acartë që ka prekur...

Një lajm i mirë për shqiptarët në Britani dhe familjet e...

0
Vjen një lajm i mirë për të gjithë shqiptarët me banim në Britani të Madhe. Gjykata Supreme në Britani vendosi që t’i hapet rrugë...

8 mënyrat më te mira për të jetuar në Australi

0
Australia është padyshim "toka e ëndrrave", një mrekulli natyrore me plazhe të bukura, ujërat kristal blu dhe një tokë e pacenuar. Prona të listuara, fshatra...

Zjarri në New York, shkaku një trevjeçar

0
Hetuesit kanë dalë në përfundimin se një tre vjeçar i cili po luante me prushin e një sobe, shkaktoi zjarrin që përfshiu të enjten...