20 mije euro dita, Ermal Mamaqi tregon sa a kushtuar filmi dhe sa pret te fitoje

1120
0

Para disa ditesh u shfaq premiera e filmit I Love Tropoja, por shume pak prej nesh e dine se sa mund te kete kushtuar filmi.

Gjate intervistave te fundit te Ermalit neper emisionet e ndryshme ku ka qene i ftuar, ai ka treguar se per filmin ka shpenzuar rreth 20 mije euro dita dhe se gjithsej ka ushtuar rreth 800 mije euro.

Nje shume goxha e madhe per nje film shqiptar duke qene se nuk ka pasur asnje mbeshtetje nga shteti por vetem nga bizneset e interesuar per bashkepunim transmeton shqiptari.net.

Megjithate kjo nuk eshte asgje ne krahasim me ate qe producenti Ermal Mamaqi ka deklaruar se pret te fitoje nga te ardhurat. Ai ka treguar se nga shitja e biletave neper kinemate e ndryshme ne Shqiperi dhe jashte vendit si dhe te drejtave te transmetimit apo te ardhurave te tjera, pritet qe te fitoje rreth 5 here me shume se te ardhurat, pra diku tek 4 milion euro.

Nderkohe Mamaqi ka treguar se nga shitja e 100 biletave vip me nje cmim 100 mije leke do te dhurohen per bamiresi 10 milion leke te vjetra

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.