“Zhvillime positve” Përfundojne bisedimet mes Rusisë dhe Ukrainës, ja çfarë u vendos

2
0

“Rundi i tretë i negociatave ka përfunduar. Ka zhvillime të vogla pozitive në përmirësimin e logjistikës për korridoret humanitare.” Këtë e ka bërë të ditur në Twitter këshilltari i Zelenskit, Mykhailo Podolyak.

Raundi i katërt i bisedimeve midis Rusisë dhe Ukrainës do të mbahet së shpejti në Bjellorusi. Kjo u njoftua nga delegacioni i Moskës në agjencinë Tass.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.