Zbulohet emri i princit të Anglisë

491
0

Duka dhe Dukesha e Kembrixh kanë vendosur që fëmijën e tyre të tretë ta quajnë Louis Arthur Charles.

Djali i dytë i çiftit lind të hënën në orën 11:01 në “St Mary Hospital in London”.

Pallati Mbretëror shkroi në Twitter se bebi do të njihet si lartmadhëria e tij Princi Louis i Kembrixh. Princi i ri është i pesti në radhën për fronin.