Zbardhet vrasja e dy të moshuarve në Dropull, arrestohet autori. Detaje..

397
0

Vrasja e të moshuarve në rrethana misterioze në Dropull është zbardhur. Mësohet se për këtë ngjarje është arrestuar autori i dyshuar i krimit të dyfishtë një 69 vjeçar nga po i njëjti fshat. Shkaku sipas policisë është per motive të dobëta dhe konflikt të çastit. I arrestuari ka qene nën hetim per disa cështje të tjera. Për më tepër detaje, me poshtë deklarata zyrtare e policisë.

Çifti i të moshuarve, Kosta dhe Kleoniqi Ilia, përkatësisht 84 dhe 88 vjeç u gjetën pajetë dhe me shenja dhune në banesën e tyre në fshatin Bodrisht të Dropullit.