Zbardhet levizja e fundit e Ramës, zbulohet çfarë do të ndodhë pas 2 javësh…

2
0

Më 9 prill Partia Socialiste do të mbledh Kongresin.

Ky Kongres ishte parashikuar që të mbahej në muajin shkurt, por ai u shty për shkak të zgjedhjeve lokale të pjesshme të 6 marsit ku socialistët fituan 5 bashki. Në Kongres do diskutohen prioritetet dhe sfidat politike të Partisë Socialiste. 

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se PS nuk duhet të plaket por mirëpret prurjet e reja që duan të japin kontributin e tyre për ta bërë Shqipërinë një vend të denjë për në Europë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.