Fitoi 16 mije dollarë duke fjetur, ja cfare ide gjeniale

390
0

Shpenzim minimal, rendiment maksimal. Andy Azian bëri shumë mirë, një transmetues aziatik që nerds do ta njohin ndërsa ai mburret me një milion abonentë në kanalin e tij në YouTube. Aziatiku kishte një ide të shkëlqyer: një sfidë ku përdoruesit duhej të gjenin një mënyrë për ta zgjuar atë me dhurime. Për shtatë orë, transmetimi i drejtpërdrejtë në YouTube vazhdoi me një aparat fotografik fiks në 24-vjeçarin e shtrirë që gërhiste në shtrat transmeton shqiptari.net

Në praktikë, spektatorët u lejuan, pasi bënë një dhurim, të ndërvepronin me pajisjen Alexa të youtuberit duke e shqetësuar atë në mënyra të ndryshme. Me çdo dhurim, një shqetësim. Dhe kështu dikush u përpoq të ndizte një alarm, të tjerët kondonin në veshët e tij me volum të plotë, kishte nga ata që u përpoqën ta zgjonin keq me britma. Dhe ai, në fakt, flinte pak dhe shumë shpesh zgjohej, për dëfrim të spektatorëve të tij.

A mendoni se është budallallek? Ndërkohë, ai ka sjellë në shtëpi 2,300 dollarë në orë, për një total prej 16,000 dollarësh. Një rezultat i mirë, i cili pason atë të një viti më parë, kur falë të njëjtës sfidë ai arriti të fitonte 6 mijë dollarë. “Isha i befasuar nga këto rezultate. Eshtë disi stresuese t’i bësh këto video ndërsa je duke fjetur, por nuk di si ta bëj gjumin me argëtues sesa kaq ”, tha ai.

Qesharake ndoshta jo, por fitimprurëse po.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.