Vrasja e studentes, Autori i kishte paralajmëruar një jave më parë.. Do ta vras me këto dy plumba

548
0

Një javë përpara se të vritej tragjikisht studentja nga Zharrëza Ariela Murataj, kishte kërkuar nga të afërmit e saj të ballafaqoheshin me 23 vjeçarin Aldison Beluli. Ky i fundit e qëlloi për vdekje me pistoletë, pasi vajza e refuzonte lidhjen me të.

Sipas të dhënave nga vendlindja e dy të rinjve, 23 vjeçari kishte debatuar me kushërinjtë e vajzës një javë më parë në qendër të fshatit Zharrëz. Mendohet se ata i kërkuan të hiqte dorë nga Ariela dhe ta linte të qetë. ABC News shkoi në shtëpinë e dy të rinjve, në një prej te cilave, ate të familjes Murataj janë hapur dyert e mortit

VIDEO Raportimi i gazetares së ABC News, Valbona Daci:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.