Thirrja e vogëlushes: Xhaxhi Edi, kur ti blesh dhuratën Zahos mendo edhe për ne fëmijët që nuk kemi lekë (Video)

65
0

Dalja e lumit Vjosa nga shtrati për shkak të reshjeve të dendura të shiu solli përmbytje të mëdha në Vlorë dhe në Fier.

Së fundmi fermerët e Fierit janë ngritur në një protestë ku kërkojnë dëmshpërblim për dëmet nga këto përmbytje.

Së bashku me fëmijët e tyre fermerët kanë ngritur zërin ku i kanë kërkuar ndihmë kryeministrit për këtë situatë në të cilën ndodhen.  Në prag të festave të fund vitit, vajza e vogël e një prej fermerëve I ka bërë kërkuar Edi Ramës  që kur të blej dhurata Zahos të mendoj dhe për fëmijët e baballarëve që nuk kanë mundësi ekonomike.

“Xhaxhi Edi Rama kur t’i blesh djalit tënd Zahos dhurata për vitin e ri mendo edhe për të gjithë fëmijët e baballarëve që nuk kanë lekë të blejnë dhurata.”, tha ajo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.