Vjen ndryshimi i papritur, rritet Euro dhe dollari

575
0

Pas më shumë se dy javëve në rënie, euro ka shënuar një pikë kthese duke u forcuar lehtë në raport me lekun.

Sipas kursit vendas, valutat e huaja jane rritur ne raport me një ditë më parë.

Në shitje, euro po këmbehet me 107.9 lekë, ndërsa po blihet me 106.6 lekë. Bashkë me euron janë forcuar lehtë edhe valutat e tjera kryesore në vend si paundi apo dollari. Me poshte tabela

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.