Vjen lajmi i mire për hekurudhën Tiranë-Durrës, Ja cfare ka vendosur BE

740
0

Edhe pse vendi ynë ende nuk është pjesë e BE, Unioni e ka ndihmuar vazhdimisht Shqipërisë,.

Së fundmi, Bashkimi Europian do të investojë në rindërtimin e hekurudhës Tiranë-Durrës, projekt i cili kushton 35.5 milionë euro. E gjitha do të mbështetet dhe do të realizohet nga BE.

Projekti do të kursejë kohë të çmuar për udhëtarët dhe studentët dhe do të nxisë në rritje bizneset në dy qytetet më të mëdha të Shqipërisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.