“Vizitor” të papritur ne bregdetin e jugut

945
0

Delfinët kanë vizituar Qeparoin duke dhuruar spektakël për pushuesit në buzë të detit.

Pamjet e delfinëve duke kërcyer të filmuara nga turistët kanë bërë xhiron e rrjeteve sociale.

Numri i delfinëve në ujërat e detit Jon dhe Adriatik është rritur ndjeshëm vitet e fundit, po ashtu janë vënë re edhe specie të tjera të rralla.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.