“Viza juaj u aprovua”, Ministria e Jashtme e Gjermanisë kërkon falje publikisht

1768
0

Ministria e Jashtme e Gjermanisë iu bashku trendit në Twitter, në sfidën “Joshe dikë me 4 fjalë”. “Viza juaj është aprovuar”, ka qenë mesazhi që diplomacia gjermane ka vendosur të ndajë me 170 mijë ndjekësit e saj në Twitter.

Përdorues të rrjetit social nga gjithë bota e kanë quajtur shakanë të pakripë për shkak të rëndësisë që një vizë gjermane ka për miliona njerëz në botë. Pas pak orësh, e mbi 800 shpërndarjesh, postimi është fshirë.

‘Të qenit qesharakë nuk është arma jonë me e fortë me gjasë. E kemi fshirë postimin tonë të mëhershëm dhe u kërkojmë ndjesë të gjithë atyre që janë ofenduar nga ai. E dimë se procesi i vizave është kompleks, dhe se vendimet e vizave mund të prekin thellë jetët e njerëzve. Kolegët tanë i marrin këto vendime shumë seriozisht”, thuhet në postimin e fundit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.