Virusi i ri Britanik, gjithë bota i ‘mbyll derën’ Britanisë, në Shqipëri mbërrin avioni i parë, priten dhe 3 të tjerë

387
0

Në Britanine e Madhe është ngritur alarmi pasi është shfaqur një ‘version’ i ri i i virusit, ku sipas mediave të huaja raportohet se është 70% më infektues.

Kjo ka bërë që shumë vende të ndalin gjitha fluturimet që transportojnë pasagjerë nga Britania e Madhe në Evropë për të paktën 72 orë.

Por Shqipëria nuk ka marrë ende asnjë masë, sot nga Anglia në Shqipëri në orën 01:25 të mëngjesit, ka mbërritur një avion.

Ndërsa pritet që nesër të mbërrijnë tre të tjerë në orën 01:25, i dyti në orën 11:20 dhe fluturimi i tretë do të jetë në 11:25.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.