‘Flakët e nxehta’ vijnë në Shqipëri. Meteorologia paral ajmërim u rgjent: do kemi edhe..

1254
0

Nga dita e djeshme, Evropa eshte perfshire nga i nxehti afrikan duke bere qe te kemi temperatura shume te larta jo vetem ne Jug te saj por edhe mbi Francen dhe Evropen Qendrore.

Sot dhe neser do jete problematike Gjermania dhe Polonia, ndersa ne fundjave vala e te nxehtit god et Francen me mbi 42 grade.

“Flaket e f errit” perfshijne pjesen me te madhe te Europes por nuk ka vend per a larm per Shqiperine dhe Kosoven deri nga dt. 3-4 korrik, tha Tanja Porja e Meteoalb.

Vala e te nxehtit quhet ndryshe edhe vr asesi i heshtur dhe mund te priten edhe humbje jete njerezisht tha ajo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.