Vendimi i pamëshirshëm i gjykatës: Ja çfarë u vendos për dentisten Olesia Dukën

461
0

E arrestuar për mashtrim të biznesmenëve dhe vjedhje të qindra mijëra eurove, këtë të premte stomatologia Olesia Duka dhe ish-bashkëjsortja e këngëtarit Bojken Lako ka kërkuar në Gjykatën e Apeli zbutje të masës arrest me burg. Por kjo kërkesë është hedhur poshtë nga gjykata.

Avokati i saj pretendoi se stomatologia kishte qenë viktimë e një skene të pastrimit të parave, dhe se ky vendim ishte i pamëshirshëm për të. Por ky version u hodh poshtë nga Gjykata, duke e lënë kështu Olesian në burg.

Ajo mashtroi 11 biznesmenë dhe përfitoi një shumë deri në 1.4 milionë euro, në këmbim të mallit që nuk u dorëzua kurrë. Burimi: Gazeta Express

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.