Vajzat italiane vodhën argjendarinë në Vlorë, pamjet bëhen virale dhe kapen në port nga Policia (VIDEO)

3
0

Tre vajzat italiane që u denoncuan nga pronarët e një argjendarie në Vlorë, se kishin vjedhur një byzylyk të shtrenjt tre ditë më parë, janë kapur sot në Portin e Vlorës. Pamjet i publikoi gazetari Enrik Mehmeti dhe ato u bënë virale, duke sjell ndalimin e vajzave italiane.

“Këto vajzat erdhën në dyqan dhe flisnin italisht. Një prej tyre ka vjedhur një byrzylyk shumë të shtrënjt. I bëjm thirrje që ta dorëzojë përpara se të bëjm denoncim”, ishte ky denoncimi i parë që u bë në rrjetet sociale, dhe me pamje. Sot, tre ditë më pas bëhet me dije se vajzat janë ndaluar në Portin e Vlorës.

“Përshëndetje Enrik. Pas postimit në faqen tënde ,arritëm ti gjenim në port duke ikur 3 vajzat italiane që na vodhën argjendarinë. Ky është momenti kur janë në komisariat pasi i bllokuam në port. Të jemi shumë mirënjohës.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.