Vajza 7-vjeçare thotë se një magjistare i vjen asaj gjatë natës për ta lënduar atë. Por policia gjen dicka qe i la te gjithe pa fjale

734
0

Ne të gjithë kemi qenë të frikësuar kur ishim të vegjël. Mund të kishte një përbindësh nën krevat, një klloun i keq në dollap, ose shtrigat e këqija … sidomos në errësirë. Por pas këtyre fantazive ka qenë gjithmonë imagjinata jonë, por për protagonisten e kësaj historie, një vajzë 7 vjeçe në Oklahoma, në Shtetet e Bashkuara, rreziku ishte shumë i vërtetë.

Vajzë e vogël dhe dy vëllezërit e saj pak më të mëdhenj jetonin me gjyshen e tyre, e cila u thoshte atyre se kishte një shtrigë në papafingo që do t’i dënonte ata nëse nuk silleshin mirë.

Dhe kështu ndodhte. Gruaja natën dilte me gishta të gjelbër dhe me një maskë dhe mbillte terror në shtëpi. Magjistarja quhej Nelda dhe ajo ekzistonte.

Nelda mori vajzë e vogël, e lidhi dhe e la të fjinte në garazh, dhe me ndihmën e asistentit të saj, Djallin Coogro, rruajti kokën e vajzës.

Vetëm kur gjyshja e saj e çoi në spital, sepse vajza u sëmur keq, u zbulua e vërteta e tmerrshme.

Mjekët panë se fëmija kishte prerje, djegie dhe plagë në të gjithë trupin e saj.

Vajza i tha policisë se natën shtriga e dhunonte. E policia zbuloi atë që bënte kjo gjyshe e pashpirt dhe i dashuri i saj. Provat që policia gjeti në shtëpi konfirmuan atë që fëmija kishte thënë.

Pas arrestimit, gjyshja e saj, Ginevra S. Robinson, u dënua me 3 dënime të përjetshme për abuzimin e fëmijëve. Dhe i dashuri i saj me 30 vjet burg.

Fëmijët tani janë nën përgjegjësinë e autoriteteve. Ne shpresojmë që tani e tutje ata mund të kenë një fëmijëri të lumtur dhe dashurinë që ata meritojnë.