‘Ulni kokën’! Marin Mema s’lë gjë pa i thënë politikës së Tiranës: Turp! Do ju sfidojmë për këtë gabim të rëndë që keni bërë!

536
0

Gazetari i njohur, Marin Mema, ka përkujtuar sot përvjetorin e të madhit Abdyl Frashëri, duke i përcjellë njëkohësisht dhe një mesazh të fortë politikës shqiptare.

Në një postim në rrjetet sociale, Marin Mema shkruan se sot mbushen 126 vite që prej ditës kur Frashëri mbylli sytë përgjimonë. Sipas Memës, para kësaj figure e gjithë politika mbarë shqiptare duhet të ulë kokën.

“Sot mbushen 126 vite që prej ditës kur Abdyl Frashëri mbylli sytë… Para tij e gjithë politika mbarë shqiptare duhet të ulë kokën! Në 23 tetor 1871 lindi edhe Fishta i madh… Edhe ai u la në harresë !! Sa turp !! Gjurmë të hidhura po bien mbi historinë e këtij vendi !! Nëse politika e Tiranës nuk do ti kujtojë le ta sfidojmë ne këtë realitet !!”, shkruan gazetari.