Ulen temperaturat, çfarë ndodh me motin ditën e premte

2
0

Në vend parashikohet të ketë ndikim të masave ajrore të qendrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe alternime vranësirash të karakterit të çrregullt.

Sipas SHMU era do të fryjë nga kuadrati i veriut mesatare dhe përkohësisht e vrullshme në bregdet në orët e para të ditës. Valëzimi në dete i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore -1 deri 12°C

në zonat e ulta 4 deri 17°C

në zona bregdetare 6 deri 19°C

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.