Kim Jong Un shfaqet në publik, Trump: Kam dicka per te thene..

411
0

Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong-Un është rishfaqur në publik, pas tre javësh spekulime lidhur me gjendjen e tij shëndetësore dhe pasi u përfol se kishte nderruar jete.

Ai u pa i buzëqeshur dhe në formë të mirë shëndetësore.

Kim u shfaq për të prerë shiritin në një fabrikë fertilizimi në Sunchon të premten, me rastin e ditës së punëtorëve, 1 Majit.

Agjencia shtetërore koreano-veriore KCNA, shkruan se prej pranisë së tij “që të gjithë pjesëmarrësit duartrokitën furishëm dhe thirrën ‘jetë të gjatë’.

Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se mund të flasë me Kim Jong Un gjatë kësaj fundjave, pasi mediat shtetërore koreano-veriore publikuan fotografi, duke sugjeruar daljen e tij në publik këtë të premte.

“Do të kemi diçka për të thënë në momentin e duhur”, iu tha Trump gazetarëve gjatë konferencës së mbrëmjes nga Shtëpia e Bardhë.

Po ashtu asi bëri me dije se gjatë kësaj fundjave do të ketë takime dhe telefonata me disa liderë botërorë.

Kim u shfaq për të prerë shiritin në një fabrikë fertilizimi në Sunchon të premten, me rastin e ditës së punëtorëve, 1 Majit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.