Turqia goditet nga tërmeti i fuqishëm, ja sa ishte magnituda

39
0

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter ka goditur provincën qendrore Konya të Turqisë mbrëmjen e sotme.

Sipas EMSC, tërmeti tronditi provincën Konya dhe Derbent në orën 17:43 me orën lokale.

Lëkundja kishte një thellësi prej 5 kilometrash nën sipërfaqe. Ende nuk ka detaje nëse ka të plagosur apo dëme nga tërmeti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.