TRONDITET futbolli italian, vdes papritur 2 orë para ndeshjes mbrojtësi i kombëtares italiane..

702
0

Një lajm shuëm i rëndë ka goditur futbollin italian mëngjesin e sotëm.

Në grumbullimin në Udine ku po përgatiteshin për ndeshjen kundër Udineses është gjendur i vdekur lojtari i Fiorentinës, Davide Astori. Kapiteni i Fiorentinës është gjendur i vdekur në dhomën e hotelit ku ishte akomoduar.Dyshohet për një atak kardiak të lojtarit që atij i ka marrë jetën.

Astori vetëm 31 vjeç dhe pjesëtar i kombëtares italiane të futbolli ndahet në mënyrë tragjike nga jeta ku vetëm 2 orë para ndeshjes me Udinesen ku ai do luante si titullar ka ndërruar jetë.