Trishtim pa masë. Manastirliu del me lot në sy, jep lajmin e rëndë: Dhimbje e madhe…

1337
0

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka dalë me një reagim prekës ndaj mjekut që humbi jetën si shkak i koronavirusit

Manastirliu shkruan se është trishtuar pa masë nga lajmi, ndërkohë që vlerëson kontributet e doktorit në zonën ku ai shërbeu

Më trishtoi pa masë lajmi për ndarjen nga jeta këtë mëngjes e dr. Hysni Shkjaut, mjekut të përkushtuar, që shërbeu pa u lodhur dhe nuk u nda për asnjë ditë nga banorët e komunitetit në zonën e Qafë-Malit në Pukë!

Ndarja nga jeta e dr. Hysniut është një dhimbje e madhe për të gjithë ne, për familjen, për kolegët, për banorët e zonës së Pukës, ku shërbeu për 40 vite me përkushtim e profesionalizëm.

Dr. Hysniu nuk mundi ta fitonte betejën me virusin e rre zikshëm, me gjithë përpjekjet e mjekëve, të cilët bënë të pamundurën për ta mbajtur në jetë në spitalin infektiv.

Ngushëllime të sinqerta familjes dhe kolegëve! U prehsh në paqe doktor Hysniu! shkruan Manastirliu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.