Trashëgimtari i madh i Adolf Hitlerit thyen heshtjen, flet për Trump dhe Merkel

453
0

Një nga pasaardhësit më të vjetër të diktatorit gjerman, Adolf Hitler, ka thyer për herë të parë heshtjen. Alexander Stuart-Houston është stërnipi i diktatorit nazist. Ai jeton në një qytet në shtetin e Nju Jorkut në SHBA.

Gazeta gjermane, Bild ia ka dalë që të bisedojë me mashkullin që ka mbi shpinë trashëgiminë e Hitlerit.

68-vjeçari e ka kaluar të gjithë jetën e tij duke e mbajtur fshehur sekretin e tmerrshëm. Ai dhe dy vëllezërit e tij, Brian dhe Louis jetojnë pranë.

Deri më tani kanë mohuar çdo intervistë.

Alexander ka zbuluar se është republikan, por nuk e pëlqen presidentin Donald Trump, të cilin e quan gënjeshtar. Ai deklaron se ka votuar vazhdimisht republikanët.

Alexander- që e ka emrin e mesëm Adolf- thotë se do të mbështeste kancelaren gjermane, Angela Merkel.

“Më pëlqen ajo. Duket e mirë. Është inteligjente dhe e zgjuar”. I pyetur se çfarë mendon për krizën e refugjatëve në Gjermani, ai thotë: “Kancelarja e di se çfarë bën”.

Në qytetin e qetë ky jeton ai, të paktë janë ata që e dinë sekretin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.