Tragjike/ Futbolli në zi, lojtari ndërron jetë në fushën e lojës (VIDEO)

697
0

Një tjetër tragjedi në botën e futbollit. Në ndeshjen e sotme, në ndeshjen mes Marsonias dhe Slavonija Pozhega, futbollisti Bruno Boban ndërroi jetë në fushën e lojës.

Boban u shtrri në zonë, gjatë një aksioni sulmues të ekipit të tij, pasi u godit nga topi. Thirrja e mjekëve nuk e evitoi dot fatkeqësinë.

Boban ka luajtur më parë me NK Zagreb, por tashmë luante në ligat e ulëta të futbollit kroat. Mjekët shpjegojnë se kjo vdekje mund të ketë ardhur prej një ataku kardiak në zemër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.