Tragjedi për futbollistin e famshëm: Ndahet nga jeta djali i tij 5 vjeçar

442
0

Nëpërmjet një postimi të ndjerë në “Twitter”, ish-portieri, Santiago Canizares, ka bërë me dije se djali i tij 5 vjeçar ka humbur betejën më një semundje të rëndë, nga e cila vuante prej kohësh.
“Djali im Santi vdiq, mendoj se më takon mua t’ua them, në shenjë mirënjohjeje për të gjitha mesazhet mbështetëse dhe ngrohtësinë që kam marrë gjatë këtyre muajve. U nis i rrethuar nga paqja, duke e përmbushur misionin e tij gjatë këtyre 5 viteve që na shoqëro,i” shkroi futbollisti.

Canizaresin e kanë ngushëlluar persona të famshëm të lidhur me sportin në Spanjë.
Futbollisti ka luajtur me Real Madritin, por periudhën e shkëlqimit e pati gjatë kohës që luante me Valencian.
Ai numëron plot 46 ndeshje me përfaqësuesen spanjolle.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.