Tradita vazhdon në tragetin Bari-Durrës, dhjetra persona shihen të shtrirë në tokë, mes tyre dhe fëmijë (Video)

792
0

Është periudha kur mijëra emigrantë shqiptarë kthehen pranë familjeve të tyre. Porkushtet e udhëtimit mbeten ende të vështira, sidomos kur bëhet fjala për transportin detar.

Siç shihet dhe nga pamjet e mëposhtme, nga trageti i linjës Bari-Durrës, shumë emigrantë përfshirë fëmijë janë të detyruar që të flejnë në tokë, ndërkohë që edhe korridoret janë të tejmbushura.

Shumë prej tyre duket se nuk përballojnë dot kostot e udhëtimit me avion, dhe zgjedhin tragetin për të mbërritur në Shqipëri, shtuar faktin se mund të marrin me vete dhe makinat e tyre për të lëvizur gjatë pushimeve.

Denoncimi: Mirmbrema ju lutem postojeni kete barbaritet se i behet akoma popullit shqipetar me bileta shum te shtrejta dhe me nje trajtim cnjerezor…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.