Toka nuk po gjen qetesi as mbremjen e sotme. Lekundet nje tjeter qytet, ja sa ishte magnituda

575
0

Sërish lëkundje tërmeti në vendin tonë. Sipas EMSC, epiqendra ka qenë në afërsi të Lushnjes dhe lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.0 të shkallës Richter.

Thellësia e goditjes ka qenë vetëm 5 kilometër, që ka bërë që lëkundjet të ndjehen shumë.

Në 24 orët e fundit janë ndjerë disa tërmete në vendin tonë, me qytetarët që janë shqetësuar, pas eksperiencës së tmerrshme me tërmetin e 26 ënntorit.

Deri më tani fatmirësisht nuk është raportuar për të lënduar apo dëme materiale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.