Tjetër tërmet shkund tokën gjatë natës, ja magnituda dhe epiqendra

1042
0

Një tjetër lëkundje tërmeti u shënua në orën 02:40 të mesnatës në Tiranë.

Tërmeti ishte me magnitudë 3.7 ballë të shkallës Rihter me epiqendër 13 kilometra në Veriperëndim të Shijakut, me një thellësi prej 10 kilometrash.

Lëkundjet janë ndjerë sidomos në ndërtesat e larta për shkak të vibrimit në lartësi.

Ndërkohë në faqen e EMSC lekundja u raportuar per 4.4 e shkallës sihter

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.