Tërmeti i fundit në Turqi, pallati mbahet në “këmbë” nga 3 vinça pasi tre katet e para u fundosen

931
0

Të shumta ishin ndërtesa qu u shemben në Turqi nga tërmeti i fundit, i cili deri tani është konfirmuar se u ka marrë jetën 25 personave.

Ndërkohë, ekipet e kërkim shpëtimin janë në terren dhe po punojnë ende duke përdorur të gjitha mënyrat e mundshme.

Tërmeti i fundit shembi 3 katetet e para të nja pallati, ku dyshohet se mund të ketë edhe persona të mbijetuar. Për të mbajtur ndërtesën në këmbë, deri në momentin kur të mbyllet operacioni i kërkim shpëtimit, autoritetet vendosën të përdorin 3 vinça.

Tre katetet e para të ndërtesës, e cila ndodhet në Demirkent Site në rrethin Bayraklı, ishin dyqane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.