Tërmeti i fortë trondit një tjetër shtet, ja sa ishte magnituda

6976
0

Një tërmet me magnitudë 6.6 goditi sot arkipelagun indonezian, sipas një njoftimi të Agjencisë Meteorologjike dhe Gjeofizike e Indonezisë (BMKG).

Epiqendra e tërmetit ndodhet 141 kilometra në juglindje të qytetit të Tombelos dhe thellësia fokale është 53 kilometra.

Deri më tani nuk raportohet për dëme ose viktima.